Cześć!

W większości dotychczas pojawiających się postów zwracamy uwagę na to,  jaka żywność może spowodować , że uczucie zgagi będzie mniej wyczuwalne.  W dzisiejszym poście, chcielibyśmy wspomnieć o kilku nieżywieniowych sposobach. Niektóre z nich są bardzo proste w zastosowaniu z innymi trzeba się trochę natrudzić.

  • Noszenie ubrań nie uciskających żołądek – niewielka sprawa a może dać na prawdę wiele. Jeżeli mamy problem ze zgagą nie opinajmy się ciasnymi spodniami czy dociśniajmy spodni paskiem.
  • Zaprzestanie palenia – dla niektórych może się to wydać radą nie do przejścia, ale rzucenie palenia daje praktycznie same pozytywne skutki. Nie tylko zmniejsza zgagę, ale wpływa pozytywnie na cały organizm palacza.
  • Unikanie sytuacji stresowych- stres otacza nas z każdej strony, ale ważne jest, żeby ograniczyć go do minimum: domu, w pracy, w szkole pamiętajmy, aby nie przejmować się drobnostkami i, aby nadmiernie nie panikować. Taki niepotrzebny stres jest nieszczący dla zdrowia i wspomaga nieprzyjemne uczucie zgagi.

A Wy macie jakieś inne dietetyczne sposoby na mniejsze prawdopodobieństwo zgagi ? Jeżeli tak to podzielcie się nią w komentarzach