Witajcie!

Każdy z Nas ma z pewnością trochę stresów, czy to w pracy, w szkole czy w domu. Niestety stres, zwłaszcza ten długotrwały może spowodować wystąpienie zgagi i niestrawności. Należy szybko reagować, gdyż nieleczona zgaga może powodować nawet wrzody żołądka, których z pewnością nie będzie nam już tak łatwo wyleczyć.

Najważniejszą sprawą jeżeli chodzi o walkę ze stresem to to, aby wziąć się za niego szybko. Nie tylko zdrowotny uszczerbek będzie mniejszy, ale także ten psychiczny. Długotrwały stres w wielu przypadkach musi być leczony przez specjalistów tzn. psychologów lub psychiatrów.

Jeżeli już wystąpi nieprzyjemne uczucie zgagi, dla szybkiej poprawy zaleca się stosowanie specjalnych preparatów do tego przeznaczonych. W kontakcie z kwaśnym środowiskiem tworzą one barierę, która blokuje przerzucanie się treści żołądkowej do przełyku.

Pamiętaj, że długotrwały stres może spowodować nie tylko zgagę, ale również zaburzenia w funkcjonowanie innych części Twojego organizmu, dlatego dbaj o swoje zdrowie, bo je masz tylko jedno.